Rīga – nakts izklaižu galvaspilsēta

Rīga – nakts izklaižu galvaspilsēta

Rīga jau izsenis ir bijusi Rīgas lielākā un svarīgākā pilsēta jebkurā dzīves jomā. Arī nakts dzīvē un izklaižu jomā Rīga ir pilnvērtīga galvaspilsētā ne tikai Latvijā, bet arī visas Baltijas mērogā. Uz Rīgu dodas ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī viesi no Baltijas un Rietumeiropas.

Attīstīta klubu, bāru, restorānu, viesnīcu infrastruktūra, skaisti, atvērti cilvēki un cenas, kas ir krietni zemākas nekā Rietumeiropā ir galvenais, kas piesaista tūristus. Sevišķi liela cenu atšķirība ir jūtama, ja salīdzinam izklaižu izmaksas Rietumeiropā un Latvijā. Par laimi angļu vecpuišu ballīšu desanti pēdējā laikā ir pierimuši, jo ryanair pacēla cenas populārākajos maršrutots. Varam tikai cerēt, ka britu uzlidojumi pārskatāmā nāktonē tik lielā apmērā vairs neatjaunosies.

Nakts dzīve Rīgā tradicionāli sākas katru piektdienu plkst. 21.00 un turpinās līdz pat agram svētdienas rītam. Ir cilvēki, kas ballējas visu nedēļas nogali, bet lielākā daļa apmierinas ar vienu svinēšanu – posmā no piektdienas uz sestdienu un pēc tam atkopas. Rūdītākie ballīšu nezvēri, protams, ballēties ierodas tikai ap plkst. 23.00 vai vēlāk un ballējas visu nedēļas nogali. Atkopšanās šajā gadījumā noris pirmdienā – darba vietā.

Ierodoties ballītē vēlāk ir iespēja izlietot mazāk līdzekļus grādīgajiem dzērieniem, jo visiem pārējiem jau tāpat ir jautri un atliek tikai spēlēt līdzi. Klubu pastāvīgie apmeklētāji tā nerīkojas, lai ietaupītu naudu, bet grib ierasties brīdī, kad klubi ir pilni un visi viņiem pievērš uzmanību. Diemžēl viņi nesaprot, ka ierodoties pēdējā brīdi, neviens viņiem nevelta cerēto uzmanību, jo visi jau ir ilgi lietojuši grādīgos dzērienus un viņiem ir labi tāpat.