Cik izmaksā nakts izklaides Rīgā

Cik izmaksā nakts izklaides Rīgā

Piektdienu un sestdienu vakaros Rīgā, sevišķi vasarā, nakts dzīve sit augstu vilni. Protams, to nevar salīdzināt ar “treknajiem gadiem”, kad bija pilnīgi citi apgriezieni un cilvēku skaits Rīgā, taču arī šobrīd izklaidēties alkstošie jaunieši, darba ļaudis un tūristi pārpludina Vecrīgas ielas. Cilvēkiem, kas iepriekš nekad nav bijuši galvaspilsētās bāros, kafejnīcās un klubos var būt mazs priekšstats par to, cik liela naudas summa ir nepieciešama, lai vakars izdotos.

Sāksim ar to, ka neviens iepriekš nepateiks, cik daudz nauda Jums ir jātērē vienā iestādē. Viss atkarīgs no Jūsu rocības, vēlmēm un patērētā alkohola daudzuma. Nav noslēpums, ka tieši pēdējā faktora ietekmē sāk likties, ka jūra ir līdz ceļiem un tēriņi var pieaugt neprātīgā ātrumā. Lai tas nenotiktu, ir vērts neņemt līdzi bankas karti, bet jau iepriekš izņemt no bankomāta tik daudz naudu, cik plānojat tērēt nakts izklaidēm. Vienā kabatā ielieciet naudu, ko plānojat tērēt ēdieniem, dzērieniem un ieejas biļetēm. Otrā kabatā ielieciet naudu taksometram, ja pieļaujat, ka tas varētu būt nepieciešams.

Nakts izklaižu izcenojums

  • kafija, tēja: 2 – 4 eiro
  • alus:- 2,5 – 5 eiro
  • alkoholisks dzēriens: 1,5 – 20 eiro (meklējiet Happy Hour)
  • vakariņas: 4 – 30 eiro
  • taksometrs: pēc vienošanās (no 2,5 eiro, ja dzīvojat centrā)

Nav noslēpums, ka lielākā daļa naudas tiek izlietota, lai apmaksātu alkoholisko dzērienu iegādi. Ēdiens šajos tēriņos ir mazākā izdevumu pozīcija. Studenti un jaunieši nakts izklaidēm atvēl minimālus naudas līdzekļus, bet strādnieki var iztērēt pat vairāk kā 100 eiro vienā vakarā. Skatoties, piemēram, Īrijas vai Anglijas mērogā tas ir nieks, jo vietējie savos krodziņos iztērē daudz vairāk, taču pie Latvijas atalgojuma līmeņa tas ir ļoti daudz. Tajā pašā laikā gan nevajadzētu domāt, ka bez 100 eiro kabatā nakts izlaides Rīgā neizdosies. Ja Jums kabatā ir 20 – 30 eiro un neplānojat pārmērīgi lietot alkoholu, tad variet būt droši, ka vakars Jums var izdoties pietiekami labs, pie nosacījuma, ka ar šo naudu nemēģināsiet uzsaukt dzērienus saviem draugiem vai meitenēm. Tas, protams, nav slikti, taču tad šāda iespēja ir jāparedz jau iepriekš un attiecīgi arī jāatvēl noteikts naudas daudzums idejas realizēšanai.